• rekruracja-2.jpg
  • rekruracja-3.jpg
  • rekruracja-4.jpg
  • rekruracja-5.jpg

Kucharz

Gotowanie i eksperymentowanie z różnymi potrawami to moja pasja. Uwielbiam łączyć smaki różnych kuchni i tworzyć zupełnie nowe dania. W swojej pracy wykorzystuję rozmaite przyprawy z całego świata, takie jak curry, kardamon, kmin, szafran, pieprz cayenne i wiele, wiele innych. Uwielbiam patrzeć, jak ludzie rozkoszują się potrawami, które dla nich przygotowałem.

 

Praca kucharza może wydawać się monotonna, jednak w rzeczywistości bardzo dużo się w niej dzieje. Często pracuję pod presją czasu, muszę sprawnie obsługiwać przyrządy kuchenne i panować nad wieloma rzeczami naraz. W moim zawodzie ważna jest umiejętność pracy w zespole, ponieważ w kuchni wszyscy muszą się wzajemnie uzupełniać. Praca w restauracji wymaga ode mnie realizowania zamówień w taki sposób, żeby klienci byli zadowoleni i chcieli przyjść ponownie. Nierzadko przyrządzam specjalne dania, które wymagają pomysłowości. Wymyślam nowe potrawy, łącząc ze sobą różne smaki. Jeśli pracuję w kuchni szkolnej, na statku dalekomorskim lub w firmie cateringowej, muszę umieć przyrządzić posiłek dla dużej liczby osób. Trudno poradzić sobie bez wytrzymałości fizycznej – w kuchni panuje wysoka temperatura, trzeba stać przez wiele godzin.

 

Myślę, że sukces w moim zawodzie zależy przede wszystkim od kreatywności, wytrzymałości oraz umiejętności współpracy z ludźmi.

 

Polecamy film o zawodzie kucharz:

https://www.youtube.com/watch?v=C0P7Cb15_PU